דף הבית >> מוצרים >> חומרי הזרקה >> WEBAC GEL 240

WEBAC®240
ג'ל להזרקה


טווח היישום מאפיינים
WEBAC® 240 הוא ג'ל המיועד ליצירת משטחי אטימה חדשים (מסכים) באדמת יסוד הבאה במגע ישיר עם רכיבי הבניין או בתוך מבנים קיימים. אזורי השימוש  הם למשל, אטימה של מערכת מנהרות, פירים ותעלות, קירות תומכים וקירות אגף במבני גשרים כמו גם אטימה של בניינים שבחלקם ללא מרתפים.  WEBAC® 240 מתאים לשימוש לאחר בנייה, לאטימה מהצד האחורי של בנייה מכוסה באדמה, לחיבורי הרחבה ותעלות. WEBAC® 240 הוא ג'ל להזרקה פוליאקרילי ההופך לג'ל במהירות בעל צמיגות נמוכה ואיכויות אטימה מצוינות. ה-WEBAC® 240 מאופיין ביכולת התרחבות גבוהה ועצמה של הידרוג'ל ועל כן יכול לספוג תנועות רגילות של מבני בניינים. בטמפרטורה של C°20 ובהתאמה סטנדרטית (5% של אבקה ב' במים), ה-WEBAC® 240 יכול לזרום כ-25 שניות לאחר הערבוב והופך לחלוטין לג'ל לאחר כ-25 שניות נוספות. זמן ההתקרשות לג'ל הסטנדרטי מאפשר חלוקה אופטימאלית של החומר כמו גם שיעור צריכה אידיאלי. זמן ההתקשרות תלוי בשימוש בפועל וניתן להתאמה לפי הדרישות השונות. טמפרטורות גבוהות יותר מאיצות את זמן התגובה, טמפרטורות נמוכות יותר מאטות אותה (יכול לזרום במשך 55 שניות בטמפרטורה של C°10 עם התקרשות מלאה לאחר דקה נוספת).
ה-WEBAC® 240 מגיב בכך שהוא יוצר ג'ל חסין מים, מוצק ואלסטי בעל הצמדות טובה למצעים מינרלים יבשים ורטובים. באטמוספירה רווית אדי מים (לחות קרקע או תכולת שווי משקל הלחות במבנה לבנים) החומר נשאר יציב ממדית. החומר יכול לספוג ולשחרר לחות באופן הפוך. כשהוא במלוא התגובה הג'ל אינו מסיס במים ובפחמימנים והוא עמיד בפני חומצות ובסיסים מדוללים כמו גם בפני מלחים השכיחים במבני בניינים.
ה-WEBAC® 240 עמיד בתנאי כפור והפשרה לחילופין.
 
סוג החומר
·   ג'ל תלת רכיבי פוליאקרילי
·   מתנפח בעת מגע עם מים
·   ממלא את דרישות ה-KTW במגע עם מים ראויים לשתייה (אישור בדיקה)
·   ממלא את דרישות היגיינת מי הקרקע (אישור בדיקה)
·   בדיקת התאמה בהתאם למפרטים של הנחיית הג'ל להזרקה 804.6102 של DB AG
·   ממלא את דרישות הנחיית DiBt "הערכת והשפעות חומרי בנייה על קרקע ועל מי תהום", גרסת נובמבר 2000.
 
 
מידע נוסף
·   חוברות WEBAC®
·   אישורי בדיקה זמינים לפי דרישה
·   אנא הישמעו לתקנות הקיימות לגבי השימוש בהתאמה.
 
ערבוב הרכיבים
● מסיבות של יציבות אחסון, רכיב א' מסופק בשני מכלים נפרדים (א1 ו-א2). יש לערבב את רכיב א1 עם רכיב א2 המסופקים בהתאם ליחס הערבוב הנדרש של 20:1 חלקים ליחידת משקל מיד לפני השימוש. יש לרוקן את מכל רכיב א2 במלואו לתוך המכל הגדול יותר של רכיב א1. אז יש לערבב את הרכיבים היטב באמצעות מערבל מתאים תוך כדי מזיגה. רכיב א' רגיש לאור ויש לאחסנו ולהשתמש בו במכלי אטומים לאור.
● רכיב ב' הוא רכז אבקתי ויש לערבבו עם מים מיד לפני השימוש. כדי לעשות זאת יש להמיס את האבקה במי ברז נקיים בכלי פלסטיק נקי על ידי ערבוב יסודי שלו במשך 2 – 3 דקות עם מקל עץ או מערבב מתכת A4V.
● יש לערבב את רכיב א' (א1 + א2) ואת רכיב ב' (רכז + מים) בכלים זהים. אז קל להעריך את כמות המים הנדרשת לשם המסת רכיב האבקה על ידי התאמת רמת המילוי של רכיב ב' לזו של רכיב א'.
● לאחר ערבוב הרכיבים, יש להשתמש בחומר במהירות באמצעות משאבה דו רכיבית. משאבת הזרקה (WEBAC® IP 2K-F1) ביחס ערבוב של 1:1 (רכיבים ליחידת נפח; רכיב א' שזה עתה עורבב עם תמיסה ב'). יש להשתמש ברכיבים שעורבבו והמוכנים לשימוש באותו היום.
 

 
WEBAC®240 זמני תגובה
  ערכי התייחסות (משוערים) תלויים בריכוז רכיב ב' בטמפרטורות יישום שונות (רכיב \ חומר)
אבקה ב' במים עליה בצפיפות זמן תגובה
  C°22 C°10 C°22 C°10
0.5%~ 120 שניות 330 שניות 90 שניות 480 שניות
0.1%~ 60 שניות 180 שניות 105 שניות 300 שניות
2.0%~ 40 שניות 90 שניות 60 שניות 180 שניות
3.0%~ 30 שניות 60 שניות 50 שניות 120 שניות
5.0%~ 25 שניות 55 שניות 35 שניות 105 שניות
7.5%~ 17 שניות 40 שניות 25 שניות 75 שניות
 
זמני הג'ל הללו משמשים כבסיס להתאמת הג'ל לאתר. יש להתאימם לתנאים המקומיים בפועל בהתאם לכמות הג'ל, תוכן המים, התנהגות הזרימה ואופי מבנה הבניין.
 
טבלה 1: התאמות של WEBAC®240 לפי השימוש הייעודי
 

III.1: תצוגה סכמתית של עקרון העבודה של WEBAC®240. הג'ל מוזרק לכיוון צידה האחורי של עבודת הלבנים באמצעות חורי קידוח שם הוא יוצר מסכי ג'ל אוטמים. החומר אף חודר למחברים היוצרים מעצור נוסף למים בתוך עבודות הלבנים.
 
[תמונה]
III.2: מיקום ומרחקים סטנדרטיים של חורי הקידוח כאשר אוטמים משטחי קירות.
עבודת הכנה
יש לנתח את טבע ומצב הבניין ולבדוק את  אדמת היסודות (4093 DIN) לפני יצירת משטחי אטימה חדשים (מסכים) ברכביי בניין הבאים במגע ישיר עם אדמת היסודות או בתוך המבנה הקיים. ניתוח שכזה מספק את המידע הנדרש לגבי היתכנות אמצעי הזרקה מתוכננים ולגבי שיעור צריכת החומר הצפוי. תוצאות ניתוח זה מכריעות לגבי מיקום חורי הקידוח אותם יש לבצע עבור פרויקט הבנייה.
דפוס סטנדרטי: הזרקת ג'ל לתוך אדמת יסודות בצורת מסך אנכי (ראו III.2), הזרקת ג'ל לתוך לוחות רצפה (ראו III.3) והזרקת ג'ל בתוך מבנה (ראו III.5).
אז יש לקדוח את חורי הקידוח. יש לבחור את קוטר חור הקידוח בהתאם ל-WEBAC® Injection Packers בצורת חורי הקידוח או ל-Hammer-in Packers בעלות אביזרי ראש כפתור שבהן ניתן להשתמש.
 
 

 

III.3: מיקום ומרחקים סטנדרטיים של חורי קידוח כאשר אוטמים לוחות רצפה.
יישום
יש להשתמש ברכיבים א' וב' שזה עתה עורבבו במהירות ביחס ערבוב של 1:1 (חלקים ליחידת נפח) באמצעות משאבה דו רכיבית, כדוגמת משאבה (WEBAC® IP 2K-F1). אמצעי האטימה הבאים אפשריים:
 
● אטימת פני שטח באדמת יסוד (הזרקת מסך):
יש להתקין פיות הזרקה למתאמי ראש כפתור בחור הקידוח שאליו יוזרק החומר ובחורי הקידוח הסמוכים (WEBAC® Injection Packers מסוגR  או (פלסטיק) WEBAC® Hammer-in Packers). מתאם ראש הכפתור צריך להיות מוברג רק לתוך פייה אחת שאליה מזריקים בכל פעם. כך ניתן לשלוט בהופעה אפשרית של הג'ל מחורי קידוח סמוכים. יש להזריק את ה-WEBAC® 240 מלמטה למעלה (מתחילים משורת חורי הקידוח הנמוכה ביותר) לכיוון צדו האחורי של מבנה הבניין באמצעות חורי הקידוח. הודות לזמן התגובה הקצר ולהצמדות המצוינת למשטחים מינרליים, נוצר מסך ג'ל אוטם מאחורי מבנה הבניין (ראו III.1) יש להמשיך עם תהליך ההזרקה עד שנצפית יציאת החומר או התקרשות הג'ל בחורי הקידוח הסמוכים או עד שמגיעים לשיעור ההתפשטות המחושב של החומר על בסיס ניתוח הקרקע עבור כל חור קידוח (קצב הצריכה תלוי בנפח הנקבים החופשיים בקרקע הסמוכה). ערך ההתייחסות עבור שיעור הצריכה של הג'ל הוא כ- 20-60 ק"ג \ מ"ר (כ-10 – 30 ק"ג של רכז ג'ל). במקרה של קרקע מלוכדת מאוד או צפופה מאוד, יש למלא בעיקר את האזור שבין מבנה הבניין לבין הקרקע הסמוכה כך ששיעור צריכת הג'ל יהיה נמוך. שיעור הצריכה עלול להיות גבוה יותר אם הסדקים והנקבים המחוברים לחורי הקידוח ממולאים אף הם כאשר אוטמים מבנה לבנים באמצעות הזרקות מסך.
 
● הזרקות ג'ל לתוך מבני בניינים:
ה-WEBAC® 240 מומלץ לאטימה משטחים בתוך מבני בניינים במיוחד עבור קירות עבים (למשל עבודה עם אבן טבעית). לפני תהליך ההזרקה יתכן שתידרש הטלאה של החיבורים באזור הקיר של משטח ההזרקה. יש לקדוח את החורים אופקית או בשיפוע של °30-45 לפי III5. קוטר חור הקדיחה תלוי בגודל פיות ההזרקה שבהן משתמשים. עומק חור הקידוח צריך לכסות כ-3/4 מעובי הקיר. יש לנשוף אוויר דחוס לתוך חורי הקידוח כדי להסיר את אבק הקידוח. אז יש להתקין ולהדק פיות מכאניות. יש להשתמש במשאבה דו-רכיבית כדי להזריק את ה-WEBAC® 240 המעורבב מלמטה למעלה, כאשר מתחילים ברמת חורי הקידוח הנמוכים ביותר. יש להמשיך בהזרקה עד שג'ל ההזרקה מתחיל להופיע מהפיות הסמוכות והחיבורים רוויים כך שנקבי מבנה הלבנים סגורים. שיעור הצריכה תלוי במבנה הנקבוביות, הנקבים והסדקים. שיעור צריכה ממוצע עבור עבודת לבנים רגילה מגיע לכ-20 ק"ג \ מ"ר בקיר בעובי 50 ס"מ.

III.4: מיקום חורי הקידוח כאשר אוטמים משטחי רצפה ועבודת לבנים סמוכה.

III.5: תצוגה סכמתית של השפעת הג'ל בעבודת לבנים לאחר הזרקתו לתוך מבנה בניין. ג'ל ההזרקה מתפרס בין הלבנים והמחברים באזורי החיבור, בנקבים ובסדקים בעבודת הלבנים דרך משטחי חורי הקידוח. רמת חורי הקידוח התחתונה משמשת כמחסום מים כנגד עליית לחות בנימיות.
 
 

 
● אטימת צד אחורי של בנייה ומפרקי התרחבות לאחר בנייה במבנים שלא ברמה.
במקרה של קרקע לחה ולחץ של מים, ה-WEBAC® 240 מתאים לאטימה שלאחר בנייה כנגד מחברי בנייה והרחבה דולפים. יש לבצע את ההזרקה באמצעות משאבה דו-רכיבית עד שהמחבר מלא לחלוטין והחומר חודר לאדמה הסמוכה. יש להוסיף לפנים המפרק תוספת תמיכה (למשל דבק מחבר פנימי, ראו III.6) כדי לוודא שדי לחץ נוצר וחומר ההזרקה לא זורם החוצה בצורה לא מבוקרת.
 
עבודה גמר
ניתן להסיר את הפיות מיד לאחר התקרשות הג'ל. פיות מכאניות ניתן לנקות באמצעות משאבת ניקוי (מים) ובדרך כלל ניתן להשתמש בהן שוב. לאחר פירוק הפיות, יש להסיר את הג'ל מחורי הקידוח \ דפנות חורי הקידוח לעומק כ-10 ס"מ, ולמלא אותם במלט PCC (לבטון) או במלט נצמד במהירות (לעבודות לבנים). בעת סיום אמצעי האטימה, יש להתקין מייבשי דחיסה \ מפחיתי לחות או מאווררים בחדרים כדי להימנע מהיווצרות עיבוי ומהיווצרות גשרים תרמיים על משטחי הקיר, וכדי להאיץ את תהליך הייבוש.
צביעה
אנו ממליצים לצבוע את הג'ל המעורבב כדי לנטר \ להעריך את תזוזת המים, המים המעורבבים עם הג'ל, את פריסת החומר וכדי לזהות כל דליפה של ג'ל.
הג'ל הצבוע משמש כאינדיקטור הזרקה. כדי לצבוע את ה-WEBAC® 240 יש לערבב כ-1% מהפיגמנט הכחול ה-WEBAC® F200, עם רכיב א'. עצמת הצבע הכחול של הג'ל תפחת בהדרגה.
 
חומר ניקוי
יש לנקות את משאבת ההזרקה ואת הציוד רק באמצעות מים. יש לשטוף את משאבת ההזרקה באופן יסודי עם מים בכל פעם שבה מפסיקים את העבודה למשך זמן ארוך או בעת סיום תהליך ההזרקה. למידע מפורט נוסף, אנא ראו את הנחיות התפעול של משאבת ההזרקה. שארית קרושה יש להסיר מהציוד באופן מכאני מיד לאחר השימוש.
 
 
[תמונה]
III.6: אטימה לאחר בנייה של חיבורי הרחבה.
 


 
אמצעי בטיחות
יש להישמע לתקנות הבטיחות של איגודי המסחר התעשייתיים ושל גיליונות נתוני הבטיחות של WEBAC® בכל עת כאשר עובדים עם WEBAC®240.
 

 
יש ללבוש ביגוד מגן, כפפות מגנות ומשקפי מגן כאשר משתמשים בחומר ומנקים את הציוד. מומלץ להשתמש בקרם מתאים לטיפול בעור. לאחר מגע עם העור יש לרחוץ בסבון ובמים. לאחר מגע עם העיניים יש לשטוף מיד במים ולפנות לייעוץ רפואי מיד. אין לאפשר לחומר להיכנס לביוב או לאדמה כאשר אינו מעורבב.
 
נתונים טכניים
סוג החומר ג'ל פוליאקרילי תלת רכיבי
  רכיב א': רכיב ב':
צפיפות (C°20+) כ-1.2 g/cm3 כ-1.0 g/cm3 (לאחר המסה במים)
צבע* ענבר (חום-צהבהב) ללא צבע
צמיגות כ-25 mPa·s כ-1 mPa·s
יחס ערבוב א' =      א1 : א2
            20 : 1 חלקים ליחידת משקל
            16: 1 חלקים ליחידת נפח (לערך)
ב' = ב' במים תמיסה של כ-5%
  תמיסה א' : ב' חלקים ליחידת נפח
זמן תגובה (C°22) כ-35 שניות
טמפרטורת שימוש > C°1
עמידות בכפור ג'ל שהתקרש: עד C°20-
יישום הזרקה באמצעות משאבה דו רכיבית (WEBAC® IP 2K-F1)
אחסון במכלים המקוריים האטומים בטמפרטורות של C°5+ עד C°25+ מוגן מפני לחות ואור.
 
הנתונים המסופקים הם פרמטרים של מעבדה ויתכן שיחרגו לפי האובייקט והתנאים באתר.
* הצבע עשוי להיות שונה
 
 
 
 
 
Bookmark and Share

כתובת: אזה"ת עתיר ידע  כפר סבא 44643  |  טל': 7689688/9 - 09  |   פקס: 7688686 - 09  |  דוא"ל: polydan@polydan.net

 
לייבסיטי - בניית אתרים